Kuna Trumpil on elus sisuliselt kõik saavutatud, saab ta keskenduda ajaloolise pärandi jätmisele. Ilmselt seetõttu kohtlebki USA president talle usaldatud võimsaimat riiki kui arvutimängu, kus enne surma natuke naljaviluks eksperimenteerida. Ta on olnud alati suur riskide võtja ja näinud ka omaenda firmade pankrotte. Kui suur eksperiment luhtub ja USA järjekordsesse depressiooni langeb, pole Trumpi vaatevinklist hullu midagi - vähemalt sai suures liigas igavuse peletamiseks mõjukaid asju katsetada ning tema kui Päikesekuningas nagunii enam kaua ei ela ja tagajärgedega tegelema ei pea. Ta teab ka seda, et ta järeltulijatel on piisavalt suur varandus, et kindlustada mugav elu ka turbulentsel post-Trumpi ajastul. Kui aga eksperiment õnnestub, siis saab mees surra naeratus näol, teades, et järgnevad põlved teda veel pikalt mäletavad ja ülistavad. Trumpi silmis igal juhul win-win olukord.
Gröönimaa kriis - Trump on varem pakkunud välja idee Gröönimaa ostmiseks, aga see naerdi välja kui absurdne nali. USA president pole aga ideest loobunud ning on mõtte juba tungivamal toonil välja käinud. Euroopa Liit on võtnud ühise seisukoha, et lähtutakse territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse põhimõtetest ning Taanit kaitstakse igal juhul.
Kanada saamine USA 51. osariigiks - Trump jutustab naiivselt, et USA ekspordib Kanadasse väga suure summa eest kaupu ja see raha jääks ühisesse süsteemi, kui Kanada kuuluks USA alla. Selle loogika vastu ei saa vaielda (Kuidas üldse lollidega vaielda?).
Gaza ülevõtmise idee - Trump käis välja idee, et Gaza sektor tõmmataks nulliks, see tähendab, et olemasolevad hoonelobudikud lammutataks maha ja elanikud küüditataks naaberriikidesse. Kui see tehtud, siis rajataks sinna glamuurne Lähis-Ida Riviera, mis kuuluks loomulikult USA-le.
Panama kanali ülevõtmise idee - Trump on maininud, et lähtuvalt majanduslikest huvidest sooviks ta Panama kanali USA kontrolli alla võtta ning ta ei välistanud ka sõjalise jõu kasutamist.
Elon Musk - USA poliitikasse maandus ootamatult tuntud tööstur, kes Trumpi nõunikuna esinedes võimu mõjutama hakkas. Presidendi jahikoerana tuuseldab ta koos oma Doge tiimiga läbi erinevaid USA riigiameteid, leidmaks eelarve väärkasutust ja rahalist pettust. Praktikas aga vallandatakse näiteks FBI ja muude ametkondade töötajaid ning nad asendatakse lojalistidega. Muret valmistab see, et maailma rikkaima mehe mask langes lõplikult, kui ta rahva ees kaks korda natsitervitust tegi. Peame ka meeles, et teda üldse ei valitudki, ometi saab mees Trumpi selja taga segamatult võimutseda. Selle kummalise kaksikvõimu taga võib peituda ka selline tõsiasi, et kohe, kui Musk Trumpile ligi sai, hakkas ta presidendile radikaalseid makromajanduslikke mõtteid kõrva sosistama. Sellepärast võibki tunduda kummaline, et Trump õppis kuskilt ära sõna "tariif" ja korrutab seda pea igas lauses nagu vaimustuses lasteaialaps.
Tariifid ehk kaubandussõja algus - Trump hädaldas, et ekspordi kaudu liigub raha riigist välja ning et suunata rahvast tarbima kodumaist kaupa, tuleks kehtestada kõrged tollimaksud. Kanada ja Mehhiko pidid saama 25% ja Hiina 10% tariifid. Lisaks lubas ta, et kui välismaised firmad kolivad tootmise USA-sse ja seal töökohti tekitavad, siis saavad nad soodustusi. Tariifide teema on USA naabreid ja Hiinat ärritanud ning need riigid lubasid, et tariifide kehtestamise korral kehtestatakse USA-le vastutariifid. Euroopa kohta pole konkreetset infot, aga Trump on öelnud, et varsti on tariife ka Euroopale oodata.
Läänemere kaablid - Läti ja Rootsi vaheline kaabel sai kahjustada. Kuigi uurimise ja kahtlusaluse laeva läbiotsimise käigus ei tuvastatud sabotaaži, kõlab see pigem nii, et ei taheta vaenlast liiga palju ärritada. Kaablite kahjustamine on Läänemeres kuidagi väga tihedaks on muutunud ja raske on uskuda, et tegu pole tahtliku teoga. Et asi veelgi segasem tunduks, sai aasta lõpus ka üks Vene kaabel kahjustada.
Mida sellest kõigest arvata? Väikeriikidel ja NATO liikmetel on olukord hapuks muutunud, kuna maailma juhtriigis USA-s toimub faktiliselt fašistlik riigipööre. USA välispoliitika on muutunud erakordselt agressiivseks ning ähvardama on hakatud ka sõpru ja liitlasi. Eesti tulevik tundub tume, kuna me ei saa vähemalt neli aastat sajaprotsendiliselt oma suurimale liitlasele toetuda. Ja kes teab, mis poliitilisi muudatusi Trumpi režiim veel ellu viib, äkki kaks ametiaega polegi varsti piir?